Moja hybrydowa historia – baza peeloff z Neess

Baza peeloff Neess
baza peeloff neess

Dzisiaj temat dla mnie nietypowy, ale może akurat komuś się przyda moja opinia! 💅 Mam z hybrydami „love-hate relationship”. 

Z jednej strony to dla mnie chyba jedyna opcja na uzyskanie trwałego koloru na paznokciach i nie powitanie pierwszego odprysku tuż po zakręceniu buteleczki z lakierem. Z drugiej strony cały proces jest żmudny, o zalanie skórek łatwo, a i ja nie mam wybitnych zdolności manualnych.

A ich ściąganie to osobna historia. Nie umiem. No nie umiem i już! Siedzę z tym acetonem wieki, waciki owijałam folią, używałam plastikowych klipsów i gumowych kapturków. Zwykle i tak się kończyło jakimś upartym paznokciem, który za nic nie chciał się rozstać z kolorową warstwą. W ruch szedł bloczek polerski i… przepiłowanie płytki gotowe. Kto kiedyś przeżył, ten wie, jaki to ból.

Baza peeloff z Neess

I wtedy, jak zbawienie — pojawiła się ona — cała na biało! Miała być spełnieniem wszystkich moich hybrydowych marzeń. Jak poszło? Nieźle, aczkolwiek nie do końca tak, jak sobie życzył producent.

Instrukcja obsługi bazy peeloff Neess 

Neess podaje bardzo dokładną instrukcję jej nakładania:

  1. Nadaj kształt swoim paznokciom, odsuń skórki.
  2. Aplikacja bazy PEEL OFF nie wymaga matowienia powierzchni paznokcia, pod bazę nie stosujemy primera!
  3. Następnie przetrzyj powierzchnię paznokci cleanerem. Chwilkę odczekaj.
  4. Połóż cienka warstwę bazy PEEL OFF, podjedź mocno pod skórki. Zabezpiecz bazą również wolny brzeg paznokcia.  Odczekaj około minuty. Pamiętaj, że baza wysycha samodzielnie, nie utwardzaj jej w lampie LED. Następnie połóż kolejną warstwę bazy, nie musisz tą warstwę kłaść tak blisko pod skórek. . Odczekaj aż wyschnie.
  5. Na tak przygotowaną powierzchnię połóż cienką warstwę lakieru hybrydowego i utwardź go w lampie LED lub UV. Następnie połóż drugą warstwę lakieru i utwardź w lampie. Całość stylizacji zabezpiecz klasycznym topem, utwardź w lampie LED lub UV. Przemyj paznokcie cleanerem.

Wśród dodatkowych uwag warto wspomnieć, że nie wolno używać primera ani topu no-wipe. Nie matowimy też płytki, gdyż spowoduje to problem ze ściąganiem mani – zaleca się jej wypolerowanie, odwrotnie niż z klasyczną bazą hybrydową.

Baza peeloff Neess – moja opinia

Postępowałam ściśle według instrukcji, ale wbrew oczekiwaniom, hybryda za nic nie chciała odchodzić pojedynczym płatkiem. Momentami nawet przy ściąganiu uszkodziłam wierzchnią warstwę paznokcia!

Już myślałam, że się bardzo pogniewamy. Ale postanowiłam sprawdzić, co się stanie, kiedy na tę bazę podziałam acetonem. Dosłownie po chwili zeszło wszystko! 

W moim przypadku niestety nie zadziałało zgodnie z przeznaczeniem, ale to dla mnie i tak zbawienie. Koniec z niecenzuralnym słownictwem i minutami zmarnowanymi na użeranie się z upartym lakierem. 

ALE! Warto wspomnieć — równolegle ze mną bazę testowała moja siostra. I w jej przypadku wszystko jest w najlepszym porządku, a każda hybryda schodzi jak marzenie. Byłam, widziałam, potwierdzam. Od czego to zależy? Nie mam pojęcia! 

Ja mimo wszystko będę jej dalej używać i pewnie skuszę się na kolejne opakowanie. Chyba że polecacie jeszcze inną bazę peeloff do hybryd, która sprawdziła Wam się lepiej? Będę wdzięczna za wszystkie polecenia i komentarze!

Like this article?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

Leave a comment