Roller jadeitowy — jak i po co go używać?

roller jadeitowy

Mój nowy roller jadeitowy wzbudził Wasze duże zainteresowanie na moim Instagramie, więc zgodnie z prośbą kilka słów o nim.

Koncepcja rolowania w celu ujędrnienia i prowadzenia drenażu limfatycznego pochodzi ze starożytnej medycyny chińskiej. Przez lata roller jadeitowy odszedł w zapomnienie, ale teraz, głównie dzięki blogerkom i vlogerkom urodowym przechodzi swój renesans. 

Jego inne nazwy to „jade roller” i „roller żadowy”. Poza wersjami wykonanymi faktycznie z jadeitu, istnieją też wałki wykonane z białego lub różowego kwarcu. Spełniają dokładnie te same funkcje. 

Czym jest jadeit i jakie ma właściwości?

Wykonany jest z jadeitu, czyli kamienia — to pozwala mu utrzymywać przyjemny chłód (szczególnie jeśli trzymamy go w lodówce, co polecam). Nacisk dość ciężkiego gładkiego kamienia ułatwia masaż.

Według medycyny chińskiej jadeit ma wiele właściwości leczniczych. Uważa się, że jadeit pomaga uspokoić lęk i zmniejszyć zmęczenie. Pomoże w zrównoważeniu CHI i ochroni przed negatywną energią. Jestem, delikatnie mówiąc, sceptycznie nastawiona do wpół magicznych właściwości, więc podrzucam je jako ciekawostkę. Podkreślę jeszcze przy okazji, że jadeit jest zwyczajnie piękny — zielony kamień z białymi żyłkowaniami prezentuje się elegancko i bardzo ekskluzywnie. Mój akurat jest po części biały, tak akurat ułożyły się minerały. W sklepach znajdziecie też w pełni zielone wersje. Mnie ta mieszanka barw nie przeszkadza. 

Jak przygotować skórę do masażu rollerem jadeitowym?

Skóra przede wszystkim musi być dokładnie oczyszczona, po demakijażu. Można go używać na tonik, olejek lub maskę w płachcie — ja preferuję opcję trzecią. Ważne, by roller miał poślizg i nie naciągał skóry. Jak widzicie, to nie jest skomplikowany rytuał i nie zajmuje wiele czasu.

Technika rolowania masażerem jadeitowym

Rolujemy zawsze zaczynając od szyi w górę oraz na zewnątrz twarzy – to znaczy, że ruchy na boki prowadzimy np. od nosa w stronę policzka i od środka czoła do skroni — nigdy odwrotnie. Nie cofaj rolki! Poniżej schemat ilustrujący kierunki i rodzaje ruchów

roller jadeitowy
Technika masażu rollerem jadeitowym

Działanie rollera jadeitowego dla skóry

Masaż poprawia krążenie krwi i limfy. Ułatwia pozbycie się opuchnięć pod oczami (do tej okolicy używam mniejszej roleczki z drugiego końca). Pomaga także działać przeciwzmarszczkowo, a substancje zawarte w mase lub toniku szybciej się wchłaniają.

Pomaga walczyć z oznakami stresu. W moim przypadku pomaga zwolnić ucisk w okolicach “zawiasów” szczęki, oraz rozsmasowywać tzw. lwią zmarszczkę między oczami. 

Sam rytuał jest super przyjemny. Chłodna rolka jest przyjemna w dotyku, relaksuje i uspokaja. Masaż wykonywany nią przez inną osobę też jest ekstra.

W dłuższej perspektywie pomaga zachować gęstość skóry poprzez wspomaganie wydzielania kolagenu, ma walczyć ze zmarszczkami i zmęczeniem. Po nieprzespanej nocy robi robotę!

Roller jadeitowy – cena

Chociaż wydawać by się mogło, że to drogi bajer, wcale tak nie jest! Ceny rollerów wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Dostępne są w sklepach z kosmetykami naturalnymi, zdarzają się też w zwykłych drogeriach i oczywiście w sieci. Jeśli chcecie sprawdzić szczegóły, podrzucam link do Ceneo. Mój pochodzi akurat z Aliexpress, więc w ogóle kosztował grosze 🙂 

Co myślicie o takim wynalazku? Testowaliście już? A może właśnie przekonałam Was do kupna? Odezwijcie się w komentarzu!

Like this article?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

Leave a comment